Skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa, cienka i delikatna. To właśnie ta część twarzy starzeje się najszybciej – pojawiają się wtedy zmarszczki, które dodają lat. Jednak skuteczne zabiegi kosmetyczne mogą pomóc przywrócić skórze napięcie i elastyczność. Które z nich wybrać, aby pozbyć się zmarszczek pod oczami i cieszyć się młodzieńczym, świeżym wyglądem? Podpowiadamy!

Usuwanie zmarszczek bez skalpela – to możliwe!

Za napięcie i elastyczność skóry odpowiadają substancje produkowane przez ludzki organizm – kwas hialuronowy, kolagen, elastyna. Powstają one dzięki fibroblastom. Są to komórki, które z biegiem lat stają się coraz mniej aktywne. Dlatego postępujący proces starzenia wiąże się z zanikaniem włókien kolagenowych, zmniejszeniem ilości elastyny i kwasu hialuronowego w organizmie. Efektem tego są zmarszczki, bruzdy pojawiające się na skórze.

Mimo że nie można zatrzymać czasu, istnieją sposoby na to, aby stymulować fibroblasty do produkcji substancji, dzięki którym twarz ciągle może wyglądać promiennie i młodo. Temu właśnie służą małoinwazyjne, a jednocześnie skuteczne zabiegi kosmetyczne, które szybko pomagają poprawić stan skóry pod oczami.

Sprawdzone zabiegi na zmarszczki pod oczami – poznaj najskuteczniejsze z nich!

Thermolifting – wykorzystaj moc ciepła

Podczas takiego zabiegu do skóry przykłada się głowicę, która emituje ciepło i fale radiowe. Dzięki temu fibroblasty są pobudzane do produkcji kolagenu, a stare włókna kolagenowe zostają zniszczone. Tym samym dochodzi do remodelingu twarzy.

Zabieg thermoliftingu w YASUMI zaczyna się od starannego oczyszczenia cery, demakijażu. Następnie za pomocą nowoczesnego sprzętu podgrzewa się głębsze warstwy skóry, czego skutkiem jest stymulacja fibroblastów. 

Po tym najważniejszym etapie wykonuje się sonoforezę, czyli masaż okolic oczu za pomocą ultradźwięków. Thermolifting kończy pielęgnacja skóry z wykorzystaniem profesjonalnych, bogatych w składniki odżywcze składników. Efektem takiego rytuału jest zdecydowanie mniejsza widoczność zmarszczek w okolicach oczu, tzw. worków i odświeżony wygląd.

Jakie zalety ma thermolifting?

  • to sposób na szybką poprawę gęstości i napięcia skóry pod oczami – warto skusić się na niego np. przed ważnym wyjściem, przyjęciem;
  • jest bezbolesny i nie wymaga przechodzenia okresu rekonwalescencji;
  • jest atrakcyjny cenowo.

 

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna – sposób na najskuteczniejsze odżywienie skóry pod oczami 

Podczas mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej na skórze powstaje gęsta sieć drobnych mikrokanalików wykonywanych przez niewielkie igły. Jednocześnie jest ona podgrzewana, co stymuluje fibroblasty do przebudowy struktury kolagenowej. Natomiast wykonywane pod oczami niewielkie otwory pozwalają przeniknąć w głąb skóry właściwej intensywnie działającym i indywidualnie dobranym preparatom.

Mezoterapia igłowa frakcyjna to sposób na to, by skutecznie i głęboko odżywić okolice okołooczodołowe. Fibroblasty pod oczami są zarazem „zmuszane” do intensywniejszej produkcji kolagenu, co sprawia, że zmarszczki pod oczami stają się zdecydowanie mniej widoczne. Po przeprowadzeniu tego zabiegu skóra:

  • staje się wyraźnie jędrniejsza, gładsza;
  • jest nawilżona i zregenerowana.

Jakie jeszcze zabiegi są skuteczne na zmarszczki pod oczami?

Doskonałe efekty przynoszą zabiegi z wykorzystaniem mikroprądów. Po ich przeprowadzeniu mniej widoczne są zarówno cienie, jak i zmarszczki pod oczami. Dla skóry w tym problematycznym miejscu zbawienny może okazać się zabieg kosmetyczny polegający na aplikacji specjalistycznych preparatów. Aby mogły one przeniknąć w głąb skóry pod oczami, nakładając jej, wykonuje się masaż z galwanizacją.

Tylko kilka kroków dzieli cię od tego, aby móc znów cieszyć się młodym, świeżym wyglądem i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Profesjonalny, nieinwazyjny zabieg szybko poprawi kondycję twojej skóry wokół oczu – będzie ona jędrniejsza, gładsza, nawilżona i napięta.